Aelita

Dyskusje na temat 3 sezonu i prequeli.

Aelita

Postprzez Szympi 24 wrz 2011, o 17:08

Co sądzicie o 57 odcinku KL?

Bo według mnie to najlepszy odcinek 3 serii. Choć jeden odcinek trzeciej serii, gdzie jest coś o przeszłości Aelity. Uwielbiam jej wizje na początku odcinka i jej kłótnię z Jeremim... albo jej wypad do Lyoko z Oddem... tylko szkoda, że Odd i Aelita nie dostali od Jeremiego "po wielkim buziaku". A obiecał...
Nie rozumiem jednej kwestii Franza Hoppera, a mianowicie "Musiałem zamknąć SuperKomputer", ale jak go zamknął, skoro cały czas był w Lyoko? Telepatycznie, czy jak?
Co wy o nim sądzicie?
Obrazek

I wanna try something fun right now... I guess some people call it anarchy!
Szympi
I'm trying to care... but I just can't!
Dowódca Skida

Ulubiony Bohater: William
Twój ulubiony potwór z Lyoko: Megaczolg

Re: Aelita

Postprzez Maciej 25 wrz 2011, o 00:33

Zacznę od tego, że ten akurat odcinek słabo pamiętam. Wątek samodzielnej wyprawy do Lyoko mi się podobał. Co do wyłączenia superkomputera, rzeczywiście dziwne. To teorytycznie wskazywałoby na pomoc kogoś z zewnątrz... istnieje też niezwykle absurdalna opcja, że goniący go agenci poszli tam za nim i wyłączyli superkomputer, bo myśleli, że w ten sposób się go pozbędą...(wiem trochę bez sensu).
Z drugiej strony posiadam własną wersje wydarzeń, ale jeszcze długo się nią nie podzielę...
No i jeśli chodzi o przeszłość Aelity to tak naprawdę jest to jedynie wątek poboczny. Nie przeczę, bardzo interesujący, mający duży związek z główną osią fabuły, praktycznie jeden z tych najważniejszych wątków pobocznych, ale jednak nadal to wątek poboczny. Trzecia seria ma niestety to do siebie, że skupiła się tylko na głównym wątku, zaniedbując poboczne.
Obrazek
"Bóg przygotował nam raj a nie piekło. Wybór należy do nas, nie do Boga. Religia nie jest więzieniem tylko wielką możliwością poznania Boga. Bóg nie stworzył piekła, piekło stworzyli aniołowie którzy się wyrzekli się Boga (teraz znani jako demony). Do nas należy decyzja!"

Obrazek
Zapraszam też na moją stronę, gdzie publikuję nową, lepszą wersję Powrotu Xany.
Maciej
Forumowy apologeta
Dowódca Skida

Ulubiony Bohater: Jeremy
Twój ulubiony potwór z Lyoko: Megaczołg

Postprzez Szympi 25 wrz 2011, o 09:59

Jeśli zrobiliby to agenci, to FH musiałby mieć szczęście, że zrobili oni akurat to, co on chciał.
Wątek poboczny, czy nie - dla mnie był najważniejszy w tym odcinku. Walka w rdzeniu mnie niezbyt interesowała, bo przecież to się może znudzić, wiadomo, że zawsze go uratują...
Obrazek

I wanna try something fun right now... I guess some people call it anarchy!
Szympi
I'm trying to care... but I just can't!
Dowódca Skida

Ulubiony Bohater: William
Twój ulubiony potwór z Lyoko: Megaczolg

Postprzez Likki 25 wrz 2011, o 12:21

Khem.

Maciej napisał(a):(...) No i jeśli chodzi o przeszłość Aelity to tak naprawdę jest to jedynie wątek poboczny. Nie przeczę, bardzo interesujący, mający duży związek z główną osią fabuły, praktycznie jeden z tych najważniejszych wątków pobocznych, ale jednak nadal to wątek poboczny. (...)

Imho, jest to jeden z nielicznych, naprawdę wartościowych wątków w CL, ratujących je od ugrzęźnięcia w bagnie bezsensu. Jak najbardziej należący do głównej osi fabuły.
Obrazek

Moderuję kolorem żółtym. Beware. - Likki

REKLAMA

Kup sobie miejsce reklamowe. Niedrogo. Dzwoń X-666-666.
Likki
Chomik Z Misją
Administrator

Twój ulubiony potwór z Lyoko: Manta

Postprzez Maciej 25 wrz 2011, o 14:47

Szympi, jak już mówiłem, wyjaśnienie z agentami jest bez sensu.
Co do Cibie Likki to się nie zgodzę. Wątkiem głównym jest ich walka z Xaną. Jednakże każda kreskówka, film czy jakakolwiek inna seria jest trochę jak drzewo - główna oś fabuły to pień na którym się wszystko opiera, wątki poboczne to gałęzie - zależnie od ich ważności mniejsze lub większe - a liście to kreacja postaci, a korzenie klimat. Tak więc jest to wątek poboczny, ale nie znaczy to, że nie potrzebny, czy że kod Lyoko by się bez niego obeszło - bo jest jednym z "głównych konarów".
Ale też choć oczywiście bez tego wątku Kod Lyoko by wiele straciło, to nie "ugrzęzłoby w bagnie bezsesnsu" jak to raczyłeś napisać, bo nawet gdyby zawierałoby sam wątek główny, a żadnych pobocznych, nadal nie było by bez sensu. To właśnie główny wątek zapewnia sens, a reszta to ozdobniki potrzebne do stworzenia dobrej produkcji.
Obrazek
"Bóg przygotował nam raj a nie piekło. Wybór należy do nas, nie do Boga. Religia nie jest więzieniem tylko wielką możliwością poznania Boga. Bóg nie stworzył piekła, piekło stworzyli aniołowie którzy się wyrzekli się Boga (teraz znani jako demony). Do nas należy decyzja!"

Obrazek
Maciej
Forumowy apologeta
Dowódca Skida

Postprzez Amarantine 25 wrz 2011, o 15:01

Ja uważam, że Franz Hopper ustawił automatyczne wyłączenie superkomputera, podobnie jak programuje się opóźnioną wirtualizację.

Lubię ten odcinek. Tak, za rozwinięcie wątku Aelity. :P
Obrazek

Obrazek
Blog o Code Lyoko Evolution - tylko sprawdzone informacje.
Amarantine
Strażniczka Fabryki
Administrator

Postprzez Maciej 25 wrz 2011, o 15:34

Niby możliwe, ale jest jeden szkopuł - dźwignia. Bez wątpienia jedno jej ustawienie to komputer włączony, a drugie wyłączony, więc by wyłączyć superkomputer Franz musiałby jakoś z Lyoko wpłynąć na tą dźwignie, co jest raczej mało prawdopodobne. Bo przesuniecie dźwigni i wirtualizacja to jednak nie to samo. Choć z drugiej strony, może używając wieży mógłby ją przestawić... o ile by zdążył, bo w zasadzie to efekt działania wieży zniknąłby dopiero po wyłączeniu - czyli po wykonaniu zadania - a nie przed.
Obrazek

Obrazek
Maciej
Forumowy apologeta
Dowódca Skida

Postprzez AsikIkisa 25 wrz 2011, o 19:28

Wogóle muszę obejrzeć ten odcinek, bo myli mi się z odległymi wspomnieniami.

Co do wyłączenia Superkomputera... pamiętacie jak w odcinku "Równoległa Rzeczywistość" Aelita przejęła sieć elektryczną i wykiwała Jima i Delmasa puszczając dym z chłodni?

Dlaczego więc Franz Hopper, który miał tyle sił aby pokonać XANĘ, nie mógł "opętać" fabryki (XANA przecież też to zrobił w odcinku Pułapka chyba xD)i sprawić aby Superkomputer się wyłączył?

Uważam, że to lepszy odcinek 3 serii ten z cyklu "dowiadujemy się więcej o Aelicie ale i tak za mało aby nas usatysfakcjonować". Jednak od 2 serii Aelita stała się jedną z głównych postaci w "Kod Lyoko" (z resztą, bajka nawet się nazywa Kod Lyoko, który wpisuje przecież Aelita) więc jej przeszłość jest ciekawa. Fajna odskocznia od tych fillerów i walki z XANĄ.
Obrazek
Moderuję tagiem który objawia się takim kolorem. - AsikIkisa
AsikIkisa
Rekinozęby na pół etatu
Moderator

Twój ulubiony potwór z Lyoko: XANAS BADASS WILLIAM

Postprzez Maciej 25 wrz 2011, o 20:10

Nie nazwałbym tego odskocznią, bo ma silny związek z główną fabułą... ale samo też jest filerem.
Obrazek

Obrazek
Maciej
Forumowy apologeta
Dowódca Skida

Postprzez Freckles 9 lut 2012, o 23:33

Nie nazwałbym tego odskocznią, bo ma silny związek z główną fabułą... ale samo też jest filerem.

A mam Cię oćwiczyć rózgą? ^^

Nie powiem niczego zbyt odkrywczego w tej materii - tak, ten odcinek jest najlepszym z trzeciego sezonu, moim zdaniem. Tak, dlatego że dowiadujemy się konkretnych informacji na temat Aelity. ^^ Nie, nie uważam tego za filler, bo wątek przeszłości Aeli jest ściśle związany z Franzem, powstaniem superkomputera i generalnie - całym trzonem fabularnym opowiadanej historii. Wątkiem pobocznym może być na przykład romans Ulrich x Emily. Albo wielki tamback Samanthy w ostatnim epie tej serii.

Poza tym - mamy tutaj lekko badassowego Jeremiasza, co samo w sobie jest szczytem epickości.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

DAWAJ!: pokaż
Obrazek
Freckles
formerly known as Dragon
Pilot NavSkid'a

Następna strona

Powrót do 3 seria