5 Seria - informacje i nowości oraz najświeższe SPOILERY

Informacje i przemyślenia dotyczące kontynuacji Kodu Lyoko.
Regulamin działu
Polskie tytuły odcinków to oficjalne tłumaczenia.

Re: 5 Seria ?

Postprzez Szympi 25 lis 2011, o 20:43

Gadżety fajnie wyglądają, kupię sobie pewnie jakąś na Ebayu. ;D
Obrazek

I wanna try something fun right now... I guess some people call it anarchy!
Szympi
I'm trying to care... but I just can't!
Dowódca Skida

Ulubiony Bohater: William
Twój ulubiony potwór z Lyoko: Megaczolg

Postprzez Amarantine 10 sty 2012, o 17:50

Cynk z hiszpańskiego profilu na FB:
moje tłumaczenie: napisał(a):Nadszedł czas, na który wszyscy czekaliście!
Coraz mniej dni do inauguracji oficjalnej strony Kod Lyoko. Będziecie na bieżąco z wiadomościami o najnowszej serii, najlepszych grach, muzyce, pozostałych sezonach... Otrzymacie miejsce, w którym możemy podzielić się z wami wszystkim, co dotyczy Kod Lyoko.
Chcielibyśmy się dowiedzieć, czego oczekujecie od tej strony. Nie czekajcie i podsuwajcie swoje najlepsze pomysły!

Moonscoop znowu testuje cierpliwość fanów...
Obrazek

Obrazek
Blog o Code Lyoko Evolution - tylko sprawdzone informacje.
Amarantine
Strażniczka Fabryki
Administrator

Ulubiony Bohater: Jeremy

Postprzez Szympi 10 sty 2012, o 18:01

Ta informacja strasznie mi się kojarzy z Potterowskim Pottermore.
A co do tej strony... nie czekam aż tak bardzo, jak na V sezon, ale fajnie będzie to zobaczyć, jak wyjdzie. ^^
Obrazek

Szympi
Dowódca Skida

Postprzez Amarantine 10 sty 2012, o 18:20

Szympi napisał(a):Ta informacja strasznie mi się kojarzy z Potterowskim Pottermore.
A co do tej strony... nie czekam aż tak bardzo, jak na V sezon, ale fajnie będzie to zobaczyć, jak wyjdzie. ^^

Heh, coś w tym jest...

W zasadzie nie czeka się na stronę per se. Tylko na informacje o 5. sezonie, których wszyscy wyczekują jak kania dżdżu. "Będziecie na bieżąco z wiadomościami o najnowszej serii..." nie brzmi kusząco? :D
Obrazek

Obrazek
Blog o Code Lyoko Evolution - tylko sprawdzone informacje.
Amarantine
Strażniczka Fabryki
Administrator

Postprzez Adasiekkk 10 sty 2012, o 22:56

Mój pierwszy post na tym, który wniesie coś do dyskusji. Nie wypowiadałem się jeszcze w tym temacie, więc słowem wstępu:
Czwarta seria jaka jest, każdy widzi. Wielu fanów spodziewało się rozwiązania wszystkich wątków w owej serii, jako iż miała być ona ostatnią. Moonscoop zostawił sobie jednak furtkę do stworzenia ewentualnego piątego sezonu i nie wyjaśnił wszystkiego. Co więcej, na pewno można by rozwinąć fabułę o kilka następnych odcinków bez zbędnego rozwadniania, być może nie pełny sezon 26x26', ale może 10x26'. Wątki typu UlrichxYumi, JeremiexAelita, Oddx??? (no właśnie, tu jest pole do popisu), może pokazanie normalnego "życia" bohaterów po wyłączeniu SK. Dyskusja nt. sezonu V trwała już od zakończenia premiery "czwórki". Potencjał na wyprodukowanie nowej serii jest, ale...

MoonScoop troszeczkę pokomplikował sprawy i mamy live action. I teraz pytanie - czy będzie ono kręcone po francusku czy po angielsku? Jeśli po angielsku, to:
-Widzowie anglojęzyczni usłyszeliby nowe głosy, prawdopodobnie gorsze
-Można by zrobić dubbing, ale szczerze mówiąc, to tak, jakby próbować zrobić dubbing "Miodowych Lat" po polsku... ciężko będzie uzyskać idealne zgranie ust i głosu
-Można by wziąć ludzi, którzy podkładali głosy jako aktorów, ale wtedy będzie problem z ich wyglądem. To byłoby złe rozwiązanie.
-Oczywiście, Francuzi będą się cieszyli, bo ich odcinki będą zdubbingowane po francusku z oryginalnymi głosami.
Taka trochę sytuacja bez wyjścia... oczywiście jeśli live będzie kręcone po francusku, to sytuacja będzie odwrotna.

Dalej, rozwiązania starych wątków ani widu, ani słychu. Prawdopodobnie jak zwykle zostaną pominięte.
Następnie, Xana powróci. Ten gościu jest jak Michał Szpak - raz go zobaczyliśmy i już nas nie zostawi :/ Mogłoby to zostać inaczej rozwiązane, np. n-ty projekt Jeremiego wymknął się spod kontroli, jak to było w przypadku oryginalnego Xany.

Mamy więc kilka pytań, na które odpowiedzi poznamy prawdopodobnie dopiero za kilka miesięcy.
"Czeeść! Jestem Aelita! Jestem z internetów, znaczy z takiego wieeeeeelkiego komputra!! Bla bla bla bla" - Aelita (Reid Live)

Awatar zrobiony przez Reidy z internetów. Danke schoen! ^^
Stara sygna - Modd/Pan Parampam - Spasiba ^^
Nowa sygna - Likki - Thanks ^^
Motywacja do życia dzięki (alfabetycznie): Amarantine, Cleo, Dragonowi, Firlainowi, Ikisie, Konradowi, Louisowi, Likkiemu, Reidowi, Shadowowi/Kayle'owi/Thirionowi/babci klozetowej... oraz Szyniakom i Ziutkowi xD Merci zbeaucoup ^^
Obrazek
^^^Work in progress^^^
Adasiekkk
Radio
Radio

Lokalizacja: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Twój ulubiony potwór z Lyoko: ten drugi po lewej

Postprzez Maciej 11 sty 2012, o 15:50

Cóż na ten problem związany z grą aktorską nikt chyba jeszcze nie zwrócił uwagi... ja osobiście myślę, że aktorzy po prostu będą mówić swoje kwestie(najprawdopodobniej po francusku, wszak to język oryginału), ale nie będzie to miało znaczenia, bo ich głos albo w ogóle nie zostanie nagrany, albo w każdej wersji zostanie zastąpiony oryginalnymi aktorami dubbingowymi.
Co do powrotu Xany... to jest on jak najbardziej możliwy przytoczę jedną moją wypowiedź, która to udowadnia
Och wbrew pozorom Xana bardzo łatwo może powrócić. Wystarczy, że ukryłby jakąś maleńką cząstkę siebie na odłączonym od internetu nośniku danych, a potem po wygaśnięciu programu wieloczynnikowego i podłączeniu tego nośnika do internetu(np zwykłego pendriva, do komputera z internetem) znów by się w nim rozprzestrzenił i wszystko zaczęłoby się od nowa.

Po za tym, Jeremie raczej teraz nie będzie tworzył jakichś programów, które potencjalnie mogły by się stać takim zagrożeniem, szanse na to by stworzył coś co wymknie się spod kontroli są raczej małe. Nie mówiąc już o tym, że chłopka nie posiada takich umiejętności jak Waldo, więc taki przeciwnik byłby prawdopodobnie o wieeeeeeeeeeeele mniej niebezpieczny.
Obrazek
"Bóg przygotował nam raj a nie piekło. Wybór należy do nas, nie do Boga. Religia nie jest więzieniem tylko wielką możliwością poznania Boga. Bóg nie stworzył piekła, piekło stworzyli aniołowie którzy się wyrzekli się Boga (teraz znani jako demony). Do nas należy decyzja!"

Obrazek
Zapraszam też na moją stronę, gdzie publikuję nową, lepszą wersję Powrotu Xany.
Maciej
Forumowy apologeta
Dowódca Skida

Twój ulubiony potwór z Lyoko: Megaczołg

Postprzez Beniak 11 sty 2012, o 19:50

Nie czekam na V sezon, bo najzwyczajniej KL mi się przejadło... wątpię, żeby piąty sezon na nowo zaraził mnie tą kreskówką. To, że będzie live-action trochę zniechęca, bo jednak do kreskówki jestem przyzwyczajony... jeżeli będą dobrzy aktorzy to i tak pozostaje kwestia fabuły, która jak dla mnie na 99% będzie naciągana. Znowu XANA? Please...

Dajcie mi Williama. Jak będzie to tylko dla niego będę oglądał. xd
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Obrazek
Beniak
Zayn ♥
Pogromca Kolosa

Twój ulubiony potwór z Lyoko: Kolos

Postprzez Adasiekkk 11 sty 2012, o 20:21

Maciej napisał(a):
Och wbrew pozorom Xana bardzo łatwo może powrócić. Wystarczy, że ukryłby jakąś maleńką cząstkę siebie na odłączonym od internetu nośniku danych, a potem po wygaśnięciu programu wieloczynnikowego i podłączeniu tego nośnika do internetu(np zwykłego pendriva, do komputera z internetem) znów by się w nim rozprzestrzenił i wszystko zaczęłoby się od nowa.

Po za tym, Jeremie raczej teraz nie będzie tworzył jakichś programów, które potencjalnie mogły by się stać takim zagrożeniem, szanse na to by stworzył coś co wymknie się spod kontroli są raczej małe.

W sumie racja, chociaż prawdopodobieństwo, że Xana ukrył się na nośniku odłączonym od internetu też jest niewielkie. No ale zobaczymy wkrótce :)
"Czeeść! Jestem Aelita! Jestem z internetów, znaczy z takiego wieeeeeelkiego komputra!! Bla bla bla bla" - Aelita (Reid Live)

Awatar zrobiony przez Reidy z internetów. Danke schoen! ^^
Stara sygna - Modd/Pan Parampam - Spasiba ^^
Nowa sygna - Likki - Thanks ^^
Motywacja do życia dzięki (alfabetycznie): Amarantine, Cleo, Dragonowi, Firlainowi, Ikisie, Konradowi, Louisowi, Likkiemu, Reidowi, Shadowowi/Kayle'owi/Thirionowi/babci klozetowej... oraz Szyniakom i Ziutkowi xD Merci zbeaucoup ^^
Obrazek
^^^Work in progress^^^
Adasiekkk
Radio
Radio

Lokalizacja: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Twój ulubiony potwór z Lyoko: ten drugi po lewej

Postprzez Maciej 11 sty 2012, o 20:34

Cóż gdy Jeremie zaczął pracować nad tym programem Xana mógł się o tym dowiedzieć, a nawet gdyby dowiedział się dopiero, podczas gdy Wojownicy Lyoko zaczęli włączać ten program, miałby dostatecznie dużo czasu by wykonać tego typu zabezpieczenie - na świecie żyje przecież kilka miliardów ludzi, więc szansa, że chociaż jeden człowiek(posiadający komputer z internetem oczywiście) miał w tej chwili podłączonego pendrive i wyjął go zanim program wieloczynnikowy zdążył zostać aktywowany i dotrzeć do tego komputera, jest naprawdę realna. Nie mówiąc o tym, że gdyby był naprawdę rozsądny to już po ucieczce z superkompa przygotowałby sobie taki plan B.
Obrazek
"Bóg przygotował nam raj a nie piekło. Wybór należy do nas, nie do Boga. Religia nie jest więzieniem tylko wielką możliwością poznania Boga. Bóg nie stworzył piekła, piekło stworzyli aniołowie którzy się wyrzekli się Boga (teraz znani jako demony). Do nas należy decyzja!"

Obrazek
Zapraszam też na moją stronę, gdzie publikuję nową, lepszą wersję Powrotu Xany.
Maciej
Forumowy apologeta
Dowódca Skida

Twój ulubiony potwór z Lyoko: Megaczołg

Postprzez Szympi 11 sty 2012, o 21:59

Tak, żeby umilić Wam czekanie na V sezon, powiem, że:
-Wszystkie 4 sezony zostały wydane na DVD,
-Była konferencja prasowa MoonScoopu, dotycząca właśnie KL we Francji.
Nic ważnego, no ale...
Obrazek

Szympi
Dowódca Skida

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 5 seria - Code Lyoko Evolution